Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov

Olympijská 4, Prostějov 796 01

+420 730 805 143 (Olympijská) | +420 730 805 144 (Vápenice)

podatelna@sportcentrumddm.cz

Novinky

23.04.2021 Netiketa - aneb jak se správně chovat na (v) síti

plakát

17.04.2021 Domovinky - newsletter Sportcentra - DDM ke stažení!

číslo 01/2021

Najdete nás na Facebooku

Vyjádření ředitele Sporcentra - DDM k názorům rodičů

24.05.2021 Je třeba se podívat na problém s větším nadhledem. Ve všech činnostech, které vytváříme s dětmi, se řídíme školským zákonem a vyhláškou o zájmovém vzdělávání. Nesmíme tedy zapomenout, že jsme školské zařízení, ať se jedná jak o zájmové útvary, tak i tábory či provoz dopravního hřiště.

Momentálně nás v určité míře omezují opatření z 19.05.2021, o kterých jste byli minimálně na našich stránkách informováni. Hovoří jak o maximálním počtu účastníků, tak i nutnosti nosit v určitých případech ochranu úst, povinného testování atp. Jistě bychom byli všichni rádi, aby tu žádný covid-19 nebyl. Ale neumíme to zajistit a zkrátka platí určitá opatření, které jako veřejná organizace musíme dodržovat, a to už jen z lakonického důvodu, že by nám v opačném případě mohla hrozit tučná pokuta.

Mimořádné opatření vztahující se na nás k přečtení zde.

Naše zařízení jsme mohli otevřít již dříve, ale neučinili jsme, protože omezení z předhozího opatření byla tak přísná, že jsme nechtěli rozčílit ani rodiče, ani demotivovat děti, které by se k nám vracely.

Nynější opatření z 19. května jsou již snesitelnější, a tak jsme se rozhodli otevřít jak naše kroužky, tak i dětské dopravní centrum. Ale bohužel stále neumíme odstranit dosud všechna platná opatření.

Možná někteří mě znáte z veřejné činnosti, takže můžete vědět, že mé politické smýšlení může být na míle vzdálené naší vládě. Rozumím však, že nějaká opatření nastavit musela a dělají to všechny vlády, některé úspěšně, některé méně, a to respektuji. Téměř nikdo z nás není svatoušek a každému se stalo, že některá opatření nedodržel. Je to většinou rozhodnutí jednotlivce, nese si své riziko případného postihu. Pro veřejnou organizaci je to již složitější.

Na sociálních sítích jsme "schytali" naše omezené otevření, dokonce někteří píšete i rovnou na radnici. Je to v pořádku, každý má nárok na svůj názor. Vězte však, že budeme-li mít právní jistotu, povolíme vše, co bude možné. Rozumím, že jste za ten rok a půl již vším znechuceni. Ale i v naši organizaci pracují lidé. A rovněž i oni mají nárok být znechuceni, protože se snažili vyvjíjet činnost v rámci povoleného. Navíc i oni mají děti, i oni zažili on-line výuku atp.

Slibujeme Vám, že se budeme snažit hledat cesty, jak mohou věci jít. Vy nám prosím na oplátku slibte, že budete chápat, že máme opatření, která nás omezují. Rovněž mějte na paměti, že když se dočtete, že jsou např. za určitých okolností otevřené "kroužky", může se jednat o volnočasovou aktivitu mimo vzdělávací systém státu (soukromé kroužky atp.). To se týká i služeb samotných, naše dopravní hřiště nemůžeme vnímat jako letní zahrádku, ale pořád je to pro nás místo poskytování vzdělávání. Pokud nám dá nějaká autorita jiný právní výklad, rádi opatření zmírníme.

Ostatně vězte, že mě jako ředitele prázdná sportoviště a další naše budovy a prostranství vůbec netěší.

Děkujeme za pochopení. Snad to i nyní spolu zvládneme. Ostatně za týden může být zase volněji!

Jan Zatloukal