Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov

Olympijská 4, Prostějov 796 01

+420 730 805 143 (Olympijská) | +420 730 805 144 (Vápenice)

podatelna@sportcentrumddm.cz

Novinky

12.09.2019 Reportáž z Burzy volného času

Dobrý den, zveřejňujeme odkaz na prohlédnutí reportáže Prostějovského informačního kanálu o naší burze. Otevřít zde

Najdete nás na Facebooku

Akce

Nastavený filtr

Zaměření: Všechny akce

Den konání: Všechny dny

Počet nalezených akcí: 6

Batoh plný záplat

15.01.2021 Vydejte se s celou svou rodinou cestou, necestou, polem, nepolem, v čase i nečase, křížem krážem v okolí blízkém či vzdáleném a zahrajte si s dětmi naši hru určenou pro vaše výlety. S „Batohem plným záplat“ obohatíte vaše výlety o prvky soutěžení v rodinném kruhu, rozvíjení zručnosti, poznávání přírody a rozvoje pohybových dovedností formou úkolů pro celou rodinu. Hra následně pokračuje i doma, kde si účastníci hry své splněné úkoly zaevidují formou lepením barevných záplat na papírové batohy. Za jeden vyplněný a nám zaslaný batoh pak získáte bronzový, za druhý vyplněný batoh stříbrný a nakonec za třetí vyplněný batoh zlatý odznak „Batohu plného záplat“. Věříme, že Vás naše hra pobaví a že si s ní užijete i spousty legrace. Takže, stáhněte si níže vše potřebné a hurá na záplaty.

Naučná stezka zajímavostí II

18.01.2021 AKTUÁLNÍ INFORMACE: 4. kolo naučné stezky II je z důvodu aktuálních vládních opatření pozastaveno. O opětovném spuštění akce Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení. Jedná se o naučnou stezku určenou pro děti od 9 do 15 let. Této aktivity se mohou účastnit i rodiče s dětmi libovolného věku. Pro účely stezky je vytvořena speciálně upravená mapa, která je pod článkem volně stažitelná. Na mapě jsou vyobrazeny body symbolizující umístěné informační karty v rámci města Prostějova. Stezka obsahuje minimálně 5 míst, kde lze karty nalézt. Každá karta na své vrchní části obsahuje kód. Kdo má chuť si zasoutěžit, opíše si kódy z daných karet a pošle je na e-mailovou adresu: fburka@sportcentrumddm.cz. Za úspěšné zvládnutí stezky se účastníci budou moci pochlubit odměnou, a to minimálně ve formě odznaku a diplomu. Odměnu si bude možné vyzvednout po e-mailové domluvě na Dětském dopravním centru. Přihlášky: Účast v soutěži je potvrzena zasláním e-mailu se soutěžními kódy. Do předmětu e-mailu uveďte název akce „Naučná stezka zajímavostí“. Do textu napište jméno, příjmení a věk účastníka. Dohromady budou zrealizovány 4 stezky. Vždy po 14 dnech se bude obsah a umístění karet měnit. Zde bude zveřejněná nová mapa. Přidejte se k honbě za zajímavostmi ze všech oblastí lidského poznání (přírodní vědy, dějiny, moderní technologie a mnoho dalšího).

Jak vypadá Paní Zima?

01.02.2021 Okresní výtvarná soutěž pro MŠ, ZŠ, SŠ, G, ZUŠ, DD, DDM, ŠD, spec.školy, kroužky a jednotlivce ve věku 2-19 let Cíl: zapojit děti a mládež do výtvarného zpracování přírody a zvyků aktuálního ročního období. Místo doručení prací: SC-DDM Vápenice 9, Prostějov 1.-28.2.2021 do bedny v průchodu budovy, nebo na e-mail: mkoudelkova@sportcentrumddm.cz Veřejná prezentace došlých prací v „Zimní galerii“ na webu a FB SC-DDM Prostějov: 15.-30.3.2021 Zasláním práce souhlasí účastník se zveřejněním Formát: max A 2 Technika: Kresba, malba, grafika Označení prací: jméno, příjmení, věk, škola a třída autora, email a mobil zákonného zástupce nebo učitele pro kontaktování vítězů Hodnocení podle věku odbornou porotou. Autoři vybraných prací v každé kategorii obdrží diplom a drobnou upomínku.

Vymysli dobrodružství Harryho Pottera

02.02.2021 Máš rád knihy a filmy Harryho Pottera? Vymysli svůj vlastní příběh Harryho, Rona a Hermiony libovolného rozsahu a pošli do 4.4.2021 ve WORDu na e-mail mkoudelkova@sportcentrumddm.cz Všechny práce posoudí odborná porota a vybrané příběhy zveřejníme na webových a fb stránkách SC-DDM. Účastí v soutěži autor a jeho zákonný zástupce souhlasí se zveřejněním, tiskem a veřejným čtením příspěvku. Pro účastníky bude uspořádáno společné autorské veřejné čtení vítězných příspěvků, kde obdrží dekret za účast a originální drobný dárek s tematikou Harryho Pottera. Autoři vítězných příspěvků obdrží poukaz na jednodenní zážitkový program na téma Harryho Pottera v době letních prázdních. Příspěvky zasílejte ve wordu do 4.4.2021 na e-mail: mkoudelkova@sportcentrumddm.cz, Uveďte: jméno, příjmení, věk, školu, třídu, mobil a e-mail ( u nezletilých na zákonného zástupce) Malým i velkým autorům přejeme hodně inspirace, fantazie a radosti při psaní a těšíme se na jejich díla ☺ ZDE

Jaro je tady!

01.03.2021 Okresní výtvarná soutěž pro MŠ, ZŠ, SŠ, G, spec.Š,ZUŠ, DDM, kroužky a jednotlivce 2-19 let 1.3.-30.4.2021 – tvorba prací, doručení do SC-DDM Vápenice 9, Prostějov 1.-15.5.2021 – zpracování a hodnocení prací odbornou porotou 16. – 31.5.2021– zveřejnění výsledkové listiny + zveřejnění vybraných prací na fb a webu www.sportcentrumddm.cz vrácení prací na infocentru SC-DDM Vápenice 9, Prostějov, po-pá 14-19h, nebo po dohodě na 602845113 Cíl: Výtvarné zpracování přírody, zvířátek a zvyků nadcházejícího ročního období. Kategorie: dle věku (pokud uvedete pouze třídu, bude počítán vyšší věk v daném ročníku) Formát: maximálně A2 Technika: kresba, malba, grafika Označení: jméno a příjmení, věk, škola Odborná porota pod vedením akademické malířky Hany Dočkalové vybere nejlepší práce z každé věkové kategorie: podle věku 2-19 let (v případě malého zastoupení prací budou kategorie sloučeny). Výsledková listina s termínem slavnostního předávání diplomů + upomínkových předmětů od pořadatele bude zveřejněna na stránkách www.sportcentrumddm.cz u akce po vyhodnocení 26.3.2020. Po tomto termínu bude možné vyzvednout práce zpět na infocentru SC-DDM. Obrázky zasílejte jako popsanou přílohu na e-mail: souteze@sportcentrumddm.cz

Velikonoční Prostějov

08.03.2021 „Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný, …… „ tak nějak by to mohlo o Velikonocích být, ale opravdu bude? Dnešní doba kontaktním aktivitám není zrovna nakloněná a tak Vám nabízíme zúčastnit se naší fotografické a video soutěže o nejhezčí velikonoční výzdobu u Vás doma, před Vašim domem, zahradě a nebo se jen pochlubit pěknou dekorací. Proč jen o Vánocích si krásně zdobíme vše kolem nás? Zkusme to tedy i o Velikonocích. A jak soutěžit? Jednoduše: VYZDOB, VYFOŤ/NAHREJ a POŠLI na adresu: velikonocni.prostejov@gmail.com Na Vaše fotografie se těší Renča a Karel.

Filtry

Zaměření

Všechny akce
březen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31