Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov

Olympijská 4, Prostějov 796 01

+420 730 805 143 (Olympijská) | +420 730 805 144 (Vápenice)

podatelna@sportcentrumddm.cz

Novinky

23.04.2021 Netiketa - aneb jak se správně chovat na (v) síti

plakát

17.04.2021 Domovinky - newsletter Sportcentra - DDM ke stažení!

číslo 01/2021

Najdete nás na Facebooku

10.000 kroků ke zdraví

Účastníci říjnové výzvy 10 000 kroků obešli každý den zeměkouli
V říjnu proběhlo další kolo Výzvy 10 000 kroků. Akci na celorepublikové úrovni organizoval spolek Partnerství pro městskou mobilitu, naše město se do projektu opět aktivně zapojilo pod záštitou pana primátora Mgr. Františka Jury. Organizačně Výzvu zajišťovalo Sportcentrum – DDM Prostějov.
Chůze je nejen přirozená, ale navíc posiluje imunitu a účinně pomáhá v boji proti nemocem způsobeným nezdravým životním stylem, a to včetně obezity,“ říká manažerka Výzvy 10 000 kroků Sylva Machová. Ujít 10 000 kroků denně (tedy zhruba 7,5 km) není ve výzvě žádnou podmínkou, pro mnohé účastníky je to spíše vzdáleným cílem. To ale vůbec nevadí: Podle lékařských doporučení je lepší chodit pravidelně i menší vzdálenosti než se jednorázově vzchopit k velkému výkonu. 
 
Do celorepublikové akce se celkem aktivně zapojilo 6 500 účastníků a společně jsme v říjnu ušli 1,5 milionu kilometrů.
Za Prostějov to byla vzdálenost 41 686 km. Překonali jsme tímto výkonem i délku rovníku a zlepšili dubnový výsledek o 18 705 km.  Aktivně se zapojilo 147 prostějovských účastníků a 10 týmů.
Měli jsme opět nejstarší účastnici napříč celou republikou, paní Martu Bučkovou, která je i přes svůj věk velmi aktivní a nachodila více než 300 km. Nejlepší prostějovskou účastníci a zároveň nejlepší ženou v celorepublikovém měřítku se stala Věra Hájková, která ušla za měsíc říjen neuvěřitelných 1 371 km. Jak to dokázala zvládnout? Sama přiznává, že to bylo velmi těžké a bez motivace a pomoci přátel a rodiny by to šlo velmi těžko. Ale když sama viděla, že se pohybuje v předních příčkách, byla to pro ni tak velká motivace, že už nešlo přestat. Prostě s jídlem roste chuť.
Takže pokud člověk chce, dokáže opravdu i to, co se jiným zdá nemožné!
Nejlepším prostějovským mužem je Ivo Chudoba, který se účastnil akce již v dubnu a nyní ušel téměř 700 km. Vítězný prostějovský tým Running Yogis II zvládl společně ujít přes 4 000 km.
 
Co nás čeká dál? Chceme, aby se z této zajímavé a zdraví prospěšné akce stala tradice, a tak již organizátoři plánují jarní kolo. Dubnová výzva 2022 bude ve znamení atraktivních novinek. Už nyní je možné prozradit, že pro účastníky vzniká i šikovná mobilní aplikace pro ještě snadnější zaznamenávání výkonů. Výzva tak bude mnohem příjemnější i pro seniory a jedince, kteří si s technologiemi často zase tolik nerozumí. „Zkrátka chceme, aby byla výzva přístupná opravdu pro každého a aby bylo co nejjednodušší se účastnit. Aplikaci vyvíjíme společně s našimi účastníky formou crowdfundingové kampaně, přispět může kdokoliv, komu dává naše výzva smysl,“ říká Kateřina Roková z pořádající organizace Partnerství pro městskou mobilitu. 
Těšíme se, že se na jaře naše řady opět rozšíří, neboť je jedno, jestli půjdete pomalu nebo rychle. Už jen to, že vyjdete, vás dělá lepšími.


Tým Sportcentra – DDM Prostějov


PŘÍBĚHY SKUTEČNÝCH LIDÍ Z NAŠEHO MĚSTA

(Pro zobrazení příběhu klikněte na jméno)


Marta Bučková, 86 let
To, že ani věk není překážkou při každodenní aktivitě dokazuje nejstarší účastnice za naše město a celkově 1. nejstarší v celé republice, paní Marta Bučková. Denně ujde 7-11 km, které si sama poctivě zaznamenává na krokoměrů.
 
Radek Jedlička
Nejlepší prostějovský účastník a vítěz v kategorii muži a v celorepublikovém pořadí skončil na 40. místě. Ušel téměř 430 km.Jarmila Čechová, 68 let
Rodačka z Prostějova. Vášnivá fotografka a aktivní důchodkyně, která jezdila na výlety již v mládí se svou rodinou.Lenka Merdová, 52 let
Milovnice relaxační hudby a Andrého Riea, jejímž koníčkem se stala vnoučata, se kterými chodí po Prostějovu a okolí.
 
TRASY
Sportcentra – DDM, Prostějov:

Naučné

Kameny zmizelých (5,2 km) trasa ve spolupráci se spolkem Hanácký Jeruzalém
Od sochy k pomníku (6 km)

Sportovní
Náměstí Spojenců (0,44 km)
Kolem hvězdárny (0,5 km)
Městský rybník Drozdovice (0,5 km)
Smetanovy sady (0,78 km)
Kolem Reálného gymnázia (1,2 km)
Husovo náměstí (1,3 km)
Kolářovy sady (1,3 km)
Lesopark Hloučela (2 km)
Lesopark Hloučela 2 (2,1 km)
Kolem náměstí (2,4 km)
Kolem stadionu (2,4 km)
Drozdovice (2,7 km)
Kolem E. Beneše a E. Valenty (3,3 km)
Trasa Prostějovem (7,5 km)